Ryanair: megállapodás született, március 17-től nincs több járattörlés
A Ryanair pénteken közleményben tudatta, hogy sikerült megállapodniuk a Budapesti Liszt Ferenc repülőtéren működő reptéri rendőrséggel, így a március 16. utáni járatait nem törli a légitársaság.
A Ryanair múlt pénteken közölte, hogy 13 Budapestről induló járatát törli a rákövetkező két hétben, mivel a repülőtér nem adott engedélyt a Manchesterbe, illetve Baden Badenbe irányuló gépei felszállásra. A Repülőtéri Rendőr Igazgatóság ragaszkodott ahhoz, hogy a pilóták és az utaskísérők elhagyják a Budapestre megérkező repülőgépet okmányellenőrzésre. Ezt annak ellenére megköveteli a hatóság, hogy csupán 25 perc van a visszaindulásra, márpedig a Ryanair szerint nincs ehhez hasonló gyakorlat az Európai Uniónak a légitársaság által használt másik 170 repülőtere egyikén sem. Michael O'Leary, a Ryanair vezére azt mondta, semmi sem indokolja a repülőtéri rendőrség eljárását, mert helyi pilótákról és fedélzeti alkalmazottakról van szó, akik budapesti munkanapjuk elején és végén egyébként is átesnek a bevándorlási és biztonsági ellenőrzéseken.
Március 9-én pénteken a légitársaság már arról számolt be, hogy megállapodtak a reptéri rendőrséggel, így március 16. után nem törölnek újabb járatokat. A közlemény szerint olyan új gyakorlatban egyeztek meg, amely révén a járatokat nem kell törölni, vagy késve indítani, miközben a Ryanair személyzete keresztülmegy a határellenőrzés által megkövetelt procedúrán. A társaság közölte, hogy a március 16-ig törölt járatokat már nem tudják újraindítani, ám március 17-től minden tervezett járat elindul. A társaság köszönetet mondott a Budapest Airportnak és a reptéri rendőrségnek, amiért együttműködtek a probléma megoldásában.
A múlt pénteki közleményben a légitársaság úgy fogalmazott, "ez az idióta eljárás jelentős késéseket eredményezett és kényelmetlenséget okozott több ezer Ryanair-utasnak Budapesten és máshol is". A légitársaság akkor az eset előzményeit úgy tálalta, hogy a problémájukat meg is írták a Budapest Airportnak, és bejelentették, hogy az írországi és nagy-britanniai járatain a budapesti személyzet március 1-jétől figyelmen kívül hagyja az eljárást a 25 perces időkorláttal megforduló gépeken. Ezt követően a Budapest Airport nem adott felszállási engedélyt a Ryanair március 1-jei manchesteri és március 2-i baden-badeni járatának, ezeket a járatokat törölni kellett - vázolta a történteket a múlt pénteken a társaság, hozzátéve: a 13 járat törlése a cég szerint négyezer utast érint.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.