Nobilis új üzlete: hatalmas ingatlancsomag cserélt gazdát
Az SCD Group többségi tulajdonosa, Jászai Gellért kiszáll budapesti ingatlanbefektetéseiből - közölte az ingatlanmogul befektetéseit kezelő Fortis Private Equity. A második és ötödik kerületi ingatlanokat a Nobilis Kristóf érdekeltségébe tartozó egyik cég vásárolta meg, a tranzakció értékét üzleti titokként kezelik.
Jászai Gellért - aki a korábban kiterjedt balatoni ingatlanportfólióval is rendelkező SCD Group fő tulajdonosa - az ingatlanfejlesztési piac jövedelmezőségi kilátásai, az egyre mélyülő európai válság és a bankok hitelezési aktivitásának további csökkenése miatt döntött úgy, hogy értékesíti budapesti ingatlanait, illetve fejlesztés előtt álló projektjeit - írta a közlemény.
"Naponta dőlnek meg az ingatlanpiac korábban megingathatatlannak tűnő fundamentumai. A mai helyzetben ezért két lehetőség közül kellett választanunk. Az első, hogy további befektetésekkel a megváltozott környezetben is eredményes üzemméretet és portfóliót alakítunk ki. A második, hogy eladjuk valakinek ezt a kiemelkedő színvonalú ingatlancsomagot, aki vélhetően hasonló megfontolások alapján vásárolja meg azt" – indokolta a közlemény szerint az eladásról szóló döntését Jászai.
A többek között médiabefektetéseiről is ismert Nobilis Kristóf a közlemény szerint "megerősítette a tranzakció tényét, de nem kívánt a további részletekről nyilatkozni".
Az adásvétel érinti többek között a II. kerületi Akadémia Park beruházást és a már elkészült Officium Irodaházat, a szintén II. kerületi Hárshegy utcai kéthektáros telket, de az ügylettel Nobilis több értékes V. kerületi ingatlanhoz is jut. A tranzakcióval a vevőhöz kerül a déli Klotild Palota, a Párizsi udvar, valamint a Szent István tér 15. alatti ingatlanok vásárlási joga is.
Jászai Gellért továbbra is figyelemmel kíséri a piaci folyamatokat, nem tartja kizártnak, hogy kellő időben visszatér az ingatlanbefektetésekhez. Addig elsősorban egyéb üzleti portfóliójának erősítésére koncentrál.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.