Újabb sztrájk jöhet a frankfurti repülőtéren
A repülőgépek földi mozgását tervező és irányító dolgozók szakszervezete vasárnap a sztrájk újrakezdésével fenyegetett a frankfurti repülőtéren. "Hétfőn az országos vezetőségben eldöntjük, hogyan tovább" - mondta a szakszervezet elnöke, Michael Schäfer vasárnap a német dpa hírügynökségnek.
A frankfurti repülőtéren zajlott kéthetes sztrájk múlt szerdán ért véget, miután az illetékes munkaügyi bíróság jogellenesnek ítélte a GdF szakszervezet munkabeszüntetését. A szakszervezett nem fellebbezett az ítélet ellen, és közölték, hogy kezdeményezik a munkaadónál a bértárgyalások folytatását.
A szakszervezet "természetesen tárgyalásos megoldást szeretne a bérvitában a dolgozók és a repülőteret üzemeltető Fraport vállalat között, de ha nem sikerül, akkor nincs más lehetőség", mint a sztrájk folytatása - mondta Schäfer vasárnap. A bértárgyalások megkezdésére egyelőre nincs időpont kijelölve - tette hozzá.
Úgy vélte: a Fraport és a Lufthansa légitársaság kártérítési követelései nem "vágják földhöz" a szakszervezetet. "Ha három számjegyű milliós kártérítést követelnének, az nehéz lenne, az már lét vagy nemlét kérdése lenne" - mondta a szakszervezeti vezető.
A február közepén kezdődött sztrájk miatt körülbelül 1500 járat maradt ki, ezért a Fraport és a Lufthansa kártérítési követelést fontolgat a szakszervezettel szemben. A Fraport 3,5 millió euró bevételtől esett el a cég számítása szerint, a Lutfhansa tízmillió eurós nagyságrendű kárt szenvedett az első becslések alapján.
A GdF több ezer tagja tizenegy német repülőtéren dolgozik, közülük 200-an az összesen több mint 70 ezer embert foglalkoztató frankfurti repülőtéren.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.