Szinte eltűntek a nyerőgépek a játékadó miatt
November eleje óta a nyerőautomaták száma ötödére csökkent az ötszörösére emelt játékadó miatt - olvasható a Világgazdaság pénteki számában.
A lapnak Schreiber István, a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ) elnöke azt mondta, hogy 2011 harmadik negyedévének végén még több mint 22 ezer automata működött, januárban alig több mint hatezret regisztrált a hatóság, március elejére viszont a szám már négyezerre csökken.
Az elnök szólt arról is, hogy a pénznyerő ágazatban működő vállalkozások körében nagy a bizonytalanság, mert még mindig nem hozták nyilvánosságra a szerencsejáték törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendeletet. Schreiber István a Világgazdaságban úgy fogalmazott: "akik szüneteltetésre kényszerültek azért aggódnak, hogy mikor tudnak újra üzemeltetni, akik néhány géppel a piacon maradtak, azok azért aggódnak, hogy meddig tudják még a veszteségeiket finanszírozni".
Az elmúlt évben az adóhivatal játékadó-számlájára 62,465 milliárd forint folyt be, valamivel kevesebb a 2010. évi 62,689 milliárd forintnál - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Világgazdaságot. A lap azt írja, hogy az idei első adatokat csak márciusban hozza nyilvánosságra a NAV, de valószínűsíthető, hogy a nyerőautomaták drasztikus csökkenése miatt az adóemelés végül adóbevétel-kiesést okoz majd.
A Világgazdaság a Szerencsejáték Zrt.-től (SZRT) kapott tájékoztatást közli: az SZRT hamarosan elindítja a megújult online sportfogatási oldalát, ami 2-3 éven belül akár évi több tízmilliárd forintos forgalmat hozhat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.