Gazdaság MTI 2011. november. 04. 18:01

Cameron: nem állhat meg a világ az eurózóna miatt

A világ nem várhat a végtelenségig az eurózóna döntéseire az adósságválság kezeléséhez - hangsúlyozta David Cameron brit miniszterelnök a világ 19 legfejlettebb gazdaságú, illetve vezető feltörekvő országát, valamint az Európai Uniót tömörítő csoport, a G20-ak csúcstalálkozóját záró sajtótájékoztatón pénteken, a dél-franciaországi Cannes-ban.

Miután a G20-csoport országai nem tudtak  arról dönteni, hogyan növeljék a Nemzetközi Valutaalap (IMF) forrásait Görögország és Olaszország támogatása érdekében, Cameron elismerte, hogy hazája felkészült az euró szétesésének lehetőségére is.

David Cameron
AP

"Minden egyes nap, amely válságosan telik az eurózóna számára, negatív hatással van a gazdasági világ egészére" - hangsúlyozta a brit kormányfő. Hozzátette: "A görögöknek el kell dönteniük, hogy bent akarnak-e maradni az eurózónában, elfogadják-e a mentőcsomagot az adósság csökkentése érdekében, (...) vagy pedig más utat akarnak találni. De nem tehetik, hogy hagyják az egészet a végtelenségig (húzni) új megállapodások nélkül. A világ nem tud többet várni" - figyelmeztetett Cameron.

Arra kérdésre, hogy melyek a G20-as csúcstalálkozó pozitív hozadékai, Cameron azt válaszolta: "a világ bebizonyította, hogy kész cselekedni. De azt nem merném azt állítani, hogy az eurózóna minden problémáját megoldottuk, nem ez a helyzet". Nagy-Britannia egyébként nem tagja az eurózónának.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.