2011. október. 25. 20:15 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 25. 20:06 Gazdaság

A Világbank 3 milliárd dolláros készenléti hitelt ajánl Perunak

Hárommilliárd dolláros készenléti hitelvonalat ajánl Perunak a Világbank, hogy ezzel támogassa a nyáron megválasztott új perui elnök társadalmi felzárkóztatási politikáját.

A Világbank alelnöke, Pamela Cox ezt az államfővel, Ollanta Humalával folytatott tárgyalásai után közölte. Ollanta Humala perui elnök július végén tette le a hivatali esküt, s ezzel újabb baloldali politikus került egy ország élére Dél-Amerikában.

Az egykori katonatiszt a világ egyik leggyorsabban növekvő gazdaságának élére került azon szegény rétegek szavazataival, amelyek szintén ki szeretnék venni a részüket az ország fejlődéséből. Humala a választási kampányban lemondott korábbi radikalizmusáról, és azt ígérte, hogy tartani fogja magát a szabadpiaci gazdaság szabályaihoz.

Az ellenzéki képviselők soraiban felzúdulást keltett, hogy nem az 1993-as, hanem a korábbi, 1979-es alkotmányra tette le az esküjét. Ennek oka az volt, hogy az utóbbi, máig érvényes alkotmányt Alberto Fujimori akkori elnök fogadtatta el, aki aztán szétkergette a parlamentet, és diktatórikus hatalmat gyakorolt. Jelenleg börtönbüntetését tölti.


 

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.