A nyitás után eltelt másfél órában tovább mélyült az európai tőzsdeindexek vesztesége csütörtökön.
A Fed erőteljes szavakkal megfogalmazott, borús gazdasági előrejelzése a kockázatkerülő pozíciók felvételére késztette a befektetőket a globális tőzsdéken, a három százalék közeli amerikai index veszteségek után 2-4 százalékos veszteségbe szorítva az ázsiai piacokat is. A világgazdasági kilátásokat rontotta a várakozásoknál lényegesen rosszabbnak bizonyult szeptemberi kínai beszerzési menedzser index is, ami így már sorban a harmadik hónapja csökkent.
A legnagyobb veszteségek a pénzügyi részvényeket érték Európában is, miután szerdán este a Moody's Investor Service rontott három amerikai pénzintézet, a Bank of America, Wells Fargo és a Citigroup besorolásán, illetve a Standard & Poor's hét olasz bank besorolásán. A vezető európai részvények árfolyamát követő Stoxx Europe 600 index banki részindexe 3,1 százalékkal gyengült.
A gazdasági növekedési aggodalmak a nyersanyagipari és energiaipari részvényeket terhelték meg. A Stoxx Europe 600 index nyersanyagipari részindexe 5,6 százalékkal, olaj- és gázipari részindexe 3,5 százalékkal gyengült.
Csütörtökön a piacok figyelme a gazdasági kilátásokon túl változatlanul a görög megszorítási programról folyó tárgyalásokra szegeződik majd az ország fizetőképességének, illetve az államcsőd kockázatának megítélésére.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.