Bukóban az európai tőzsdék
Masszív mínuszban kezdtek az európai tőzsdék, miután már az ázsiai indexek is jelentősen estek.
Két százalékot meghaladó eséssel indították a hetet a vezető európai tőzsdeindexek. A londoni tőzsde néhány perccel nyitás után úgy esett 2,2 százalékkal, hogy az indexben szereplő 100 papír közül csak egyetlen részvény tudott erősödni. Ennél is rosszabb a helyzet Frankfurtban (- 2,4 százalék) és Párizsban (-3,3 százalék), s a két kosár hetven részvényéből egy sem emelkedik.
A legrosszabbul egyértelműen a bankok teljesítenek. A francia börzén a három vezető pénzintézet (a Credit Agricole, a BNP Paribas és a Societe Générale is) közel 10 százalékkal szakad, míg Frankfurtban a Deutsche Bank mintegy 8, a Commerzbank 6,9 százalékkal esik. Ennek egyértelmű oka az euró válsága. Konkrétan az ellentmondásos hírek a görög mentőcsomag elfogadásáról, illetve további pénzügyi segítség megadásáról, valamint a francia bankok esetleges leminősítéséről. - írja a Financial Times Deutschland. A lap szerint rossz jelzés volt a Európai Központi Bank vezető közgazdászának, Jürgen Stark pénteki váratlan visszalépése, akinek utódja Jörg Asmussen német pénzügyminisztériumi államtitkár lehet. Közben reggel a euró tízéves mélypontra süllyedt a yennel szemben, az arany ára pedig újabb csúcsokat ostromol.
Távol-Keleten sem jobb a helyzet
Az európai indexek megroppanása nem volt előzmény nélküli, igen gyenge napot zártak ugyanis a távol-keleti börzék is. A tokiói értéktőzsde irányadó mutatója, a Nikkei225 index például 2,3 százalékos eséssel bő kétéves mélyponton zárt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.