Öt hónappal az AT&T és a T-Mobile egyesülésének bejelentése után az amerikai kormány váratlanul megtámadta az ügyletet - jelentették csütörtökön a vezető amerikai napilapok.
Az AT&T, az amerikai piac második legnagyobb mobilszolgáltatója 39 milliárd dollárt ajánlott fel a negyedik legnagyobb mobilszolgáltatóért, a Deutche Telekom tulajdonában lévő T-Mobile USA-ért. Az Obama-kormány az egyesülés megtámadásával a legnagyobb szabású trösztellenes fellépését indította el, amelynek tárgyalása akár évekig is elhúzódhat. A dallasi központú AT&T, amely szerdán a per miatt "meglepetésének és csalódottságának" adott hangot, bejelentette, hogy kész a bíróságon megvédelmezni az ajánlatát.
Az amerikai kormány James Cole igazságügyi miniszter-helyettes által kifejtett álláspontja szerint a két mobilkommunikációs óriás egybeolvadása megnövelné a szolgáltatások árát, hátráltatná az innovációt és a párhuzamos pozíciók leépítse miatt csökkentené a munkahelyek számát. Az AT&T és a T-Mobile USA szerint ennek éppen az ellenkezője az igaz.
Az amerikai kormány a legutóbb májusban helyezett kilátásba trösztellenes eljárást, amikor a Nasdaq OMX Group 11,3 milliárd dolláros ajánlatot tett a NYSE Euronextre, aminek következtében egyesült volna az Egyesült Államok két legnagyobb tőzsdéje. A Nasdaq elállt a vásárlási szándékától.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.