Sokat bukott a Google az illegális gyógyszerek reklámozásán
A Google 500 millió dolláros peren kívüli megállapodást kötött az amerikai igazságügyi minisztériummal, így a vállalatot várhatóan nem vonják felelősségre illegális gyógyszerek reklámozása miatt.
A megállapodás értéke azt az összeget tükrözi, amelyet a Google kapott a Kanadában működő online gyógyszertáraktól az AdWords rendszerben közzétett hirdetésekért, illetve amennyit a gyógyszertárak szedtek be a hirdetések nyomán vásárló amerikai megrendelőktől – írja a CNN Money. A minisztérium szerint ez az egyik legnagyobb értékű hasonló megállapodás az USA történetében.
A tárca szerint a Google már 2003 óta tudott arról, hogy a kanadai online gyógyszertárak illegálisan szállítanak receptre kiadható gyógyszereket az USA-ba.
A Google ugyan korlátozta a más országokból működő hasonló gyógyszer-értékesítők hirdetéseit, de továbbra is lehetővé tette a kanadai árusok reklámjait. A keresőóriás csak 2009-ben hagyott fel ezzel a gyakorlattal, amikor tudomást szerzett az ügyészségi vizsgálat elindításáról.
A Google mindenesetre az idei első negyedévi profitja rovására már korábban félretette az esetleges peren kívüli megállapodást fedező 500 millió dollárt – tette hozzá a CNN Money.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.