A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 460,15 pontos, 2,24 százalékos csökkenéssel, 20 067,15 ponton zárt csütörtökön.
A negatív nemzetközi hangulatot követte a BUX. A részvénypiac forgalma 23,9 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama az erősödő Magyar Telekom kivételével gyengült az előző napi záráshoz képest. Varga Zoltán, a QUAESTOR Zrt. elemzője arra hívta fel a figyelmet, hogy csütörtökön sem csillapodtak a kedélyek a pénzpiacokon, a tőzsdeindexek folytatták a lejtmenetet. Fontos szintek törtek le a hangulatra érzékenyebb hazai részvények árfolyamában is, az OTP a 4800, míg a Mol a 19 000 forintos támaszt alá esett; a Richter, és a Magyar Telekom azonban igen jól tartotta magát - mondta.
A befektetők továbbra is gőzerővel szabadulnak meg a kockázatos eszközeiktől, a fejlett piaci indexek is 3 százalék körüli esést szenvedtek el - közölte. Úgy vélekedett: egyelőre nem lehet látni, hogy mikor lesz vége az intenzív eladási hullámnak, csak találgatni lehet, hogy mely szintek állítják meg a zuhanást. A forint piacán viszonylagos nyugalom volt, azonban délután ismét erősödni kezdett a svájci frank, és megközelítette a 250-es szintet - húzta alá.
Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője is arról beszélt, hogy gyakorlatilag az összes hazai vezető részvény veszteségben zárt. Mint mondta, bár a forgalom elmaradt a szerdaitól, meghaladta az ez évi átlagot, annak majdnem a duplája volt. Míg a nap elején a pozitív tartományban is tartózkodott a BUX, a nemzetközi hangulat romlásával egyenes arányban csökkent: először csak kisebb mínuszt, majd a nap végére gyorsuló esést mutatott. Az amerikai tőzsde nyitása rányomta a bélyegét a kereskedésre, attól kezdve indult meg a nagy zuhanás - emelte ki.
A Mol 680 forinttal, 3,51 százalékkal 18 700 forintra csökkent, 2,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 179 forinttal, 3,69 százalékkal 4 670 forintra esett, forgalmuk 18,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,75 százalékkal 540 forintra erősödött, forgalma 609,6 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 55 forinttal, 0,15 százalékkal 37 140 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 162,6 millió forintos forgalom mellett 500 forinttal, 2,70 százalékkal 18.000 forintra csökkentette értékét. A BUMIX 1653,51 ponton zárt csütörtökön, ez 41,73 pontos, 2,46 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.