Az Egyesült Államokban a múlt héten csupán ezer fővel kevesebben kértek első alkalommal munkanélküli segélyt, mint egy héttel korábban, ami elemzők szerint azt jelzi, hogy továbbra is gyenge a munkaerőpiac a világ legnagyobb gazdaságában.
A washingtoni munkaügyi minisztérium csütörtöki közleménye szerint 400 ezer úgynevezett első segélykérelem érkezett a munkaügyi hivatalokhoz a múlt héten, az egy héttel korábbi - felülvizsgált, 398 ezerről felfelé módosított - 401 ezer után. Elemzők növekedésre, 7 ezerrel több segélykérelemre számítottak. A trendet pontosabban mutató négyhetes mozgóátlag 6750-nel 407 750-re csökkent.
Az elemzői konszenzus szerint akkor lehet arról beszélni, hogy több munkahely jön létre, mint ahány megszűnik, ha 400 ezer alá csökken a heti segélykérelmek száma. Ez április eleje óta nem fordult elő.
A világ tőzsdéinek mozgását befolyásoló amerikai munkaerőpiaci adatokból szerdától péntekig minden napra jut egy. Szerdán az ADP munkaadói szolgáltató cég tette közzé jelentését, amely szerint júliusban a vártnál több munkahely keletkezett az amerikai magánszektorban. A csütörtök a heti munkanélküliségi adatoké, pénteken pedig jön a júliusi munkanélküliségi ráta, és megjelenik a hivatalos statisztika a mezőgazdaságon kívül az összes egyéb ágazatban foglalkoztatottak számának júliusi alakulásáról.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.