2011. július. 05. 09:39 Utolsó frissítés: 2011. július. 05. 09:32 Gazdaság

EU-s támogatással új ipari csarnok és létszámbővítés Pakson

Európai uniós támogatással épít kísérleti csarnokot és irodaházat a Paksi Ipari Parkban a Robolution Kft. A kanadai mintára alakult robot integrátor cég ipari robotcellák tervezésével, megvalósításával és beüzemelésével foglalkozik. A mostani fejlesztés lehetőséget teremt a létszámbővítésre.

A Robolution Kft.-t korábban az atomerőmű biztonsági rendszereinek üzembe helyezésén dolgozó két szakember, Juhász Andor és Kasó Tibor hozta létre. A szintén Pakson lévő  jelenlegi csarnok kétszintes, 250 négyzetméteres. Az új ennek éppen a háromszorosa lesz. A könnyűszerkezetű épületben összeszerelő tér, raktár kap helyet, lakatos és forgácsoló műhelyt, irodákat és rekreációs helyiséget alakítanak ki. A beruházás teljes költsége megközelíti  százmillió forintot, amelyből 23,5 millió forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatás.

Kasó Tibor elmondta, hogy integrátori cég korábban nem is létezett Magyarországon, csupán meglévő robotcellák karbantartására szakosodott vállalkozások működtek. A multinacionális cégek külföldi robot integrátori cégeket foglalkoztattak, a magyar gyártók körében pedig nem volt elterjedt a robotizálás, hangsúlyozta.

A Robolution az  elmúlt évek során autóipari beszállítóknak, élelmiszeripari cégeknek dolgozott, de készítettek robotcellát gépipari feladatra, mondta az ügyvezető. Megrendelések zöme belföldről érkezett, de Romániában is működnek már Robolution fejlesztésű berendezések.

Az ügyvezető arról is beszámolt, hogy a gazdasági válság hatását erősen megérezte a cég, több reményteli projektet elodáztak a megrendelők. Ennek ellenére folyamatosan emelkedett a cég árbevétele: 2009-ben az előző évhez képest megduplázták a bevételt, 2010-ben pedig a válság  ellenére ezt tovább növelték 15 százalékkal, ebben az évben pedig még ennél is jelentősebb emelkedéssel számolnak.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.