Így osztja újra a Pakstól elszippantott milliárdokat a Fidesz uralta vármegyei közgyűlés
A bevételek nagyobb részére a megyei települések pályázhatnak, egy kis részét megtartják maguknak, de valamennyit csak visszacsorgatnak Paksnak is.
A bevételek nagyobb részére a megyei települések pályázhatnak, egy kis részét megtartják maguknak, de valamennyit csak visszacsorgatnak Paksnak is.
Kammerer Zoltán gödi polgármester szükségszerűnek, a Momentum saját politikai sikerének tartja, hogy megszűnhet Gödön az Orbán-kormány által kreált különleges gazdasági övezet, amely eddig milliárdokkal rövidítette meg a várost. De nemcsak itt, Pakson és máshol is megszűnhetnek az övezetek, hiszen a kormány új ötletébe, a Navracsics-féle járási fejlesztési modellben amúgy sem értelmezhetőek.
Megint vissza kellett fogni a létesítmény teljesítményét.
A júniusi választás idejétől szándékosan eltolt hatalomváltás azoknál az önkormányzatoknál jár konfliktusokkal, ahol nem várt győzelmet aratott egy polgármesterjelölt, vagy más erőviszonyok alakultak ki a közgyűlésben, mint ahogy kalkulálták.
A helyi jegyzőnek 63 milliós jutalmat adó polgármester, Szabó Péter helyett az az alpolgármester vezette az ülést, aki Szabó kizárását kezdeményezte a Fideszből.
Mindkét kezével elvehet a kormány: nemcsak a helyi iparűzési adót, a jegyzőket is elvonhatja az önkormányzatoktól. Hivatalos döntés nincs, csak hivatalos tagadás, de ettől csak jobban aggódnak a helyhatóságok. Göd és már Paks példája is mutatja, hogy az adóelvonás kivérezteti a városokat, miközben az újraelosztás politikailag vezérelt.
Szabó Péter egyeztetés nélkül 36 havi illetményt, összesen 63 millió forint végkielégítést ítélt meg Blazsek Balázsnak, a város főjegyzőjének. A szintén fideszes alpolgármesterei ezért kezdeményezték Szabó kizárását a pártból.
<strong>Elvitelre – a podcast, amelyben a hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! A héten</strong>: terrortámadásokat szerveznek szélsőségesek a világ egyik legnépszerűbb üzenetküldő oldalán, valamint Paksra települő oroszok ma és a Kádár-korszakban.
A csúcsidőszakban nyolc-tízezer embert foglalkoztathat majd a beruházás.
Az atomerőmű-bővítés miatt már több száz orosz munkás és mérnök érkezett Paksra, de elszállásolásuk egyre nehezebb, mert a kisvárosban nincs elég megfelelő ingatlan. A csúcsidőszakban 8 ezer embert foglalkoztathat majd a beruházás, ez a város lakosságának a fele, de az építkezés körül annyi a bizonytalanság, hogy az ingatlanfejlesztők egyelőre nem kezdenek nagyobb lakásépítésbe a környéken. Az érkezőket segítő paksi orosz közösség egyik vezető aktivistája 45 éve lakik a városban, ő nem aggódik.
A Paks pechére a hazaiaknak a hosszabbítás végén sikerült egyenlíteniük.
Szijjártó Péter és Lázár János is le fognak ülni a helyi, októbertől ellenzéki vezetésű önkormányzattal.