Gazdaság MTI 2011. június. 22. 14:19

Vitézy: a taxis közlekedést az önkormányzatoknak kéne szabályozni

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója szerint rendeletalkotási jogot kellene kapniuk az önkormányzatoknak arra, hogy a taxis közlekedést szabályozzák.

Vitézy Dávid szerdán, újságírók előtt kifejtette, hogy az önkormányzatoknak adandó rendeletalkotási joggal a taxis szervezetek is egyetértettek a tárgyalásokon, a személyszállítási törvényhez kapcsolódó javaslatot pedig már el is juttatták a kormányhoz.

A BKK vezetője szerint a taxis közlekedést nem lehet törvényi szinten szabályozni, "mert egy néhány 10 ezres városban egész más szabályok kellenek, mint Budapesten, ahol hatezer taxi működik". Mint mondta, egy kisebb városban vélhetően nem merül fel például, hogy túl sok a taxi, a fővárosban viszont ez már láthatóan problémát jelent.

Vitézy Dávid kitért rá, hogy a drosztdíjemelés már kevésbé tartozik azon problémák közé, amelyekben meg lehet állapodni, ugyanakkor a BKK ennek fejében több szolgáltatást tud adni. Példaként említette az új belvárosi drosztok létesítését. A taxis szervezetek kifogásolták, hogy az utóbbi időben csak külső területeken nyíltak új drosztok. Ezért a BKK ígéretet tett, hogy velük együttműködve megkezdi a felülvizsgálatot.

Vitézy szerint azonos színvonalra kell hozni a szolgáltatást is, de jelenleg nagy különbségek vannak például a járművek között. Kijelentette, hogy elindulnak ezen az úton és vizsgálni fogják az egységesítést, aminek vannak előnyei és hátrányai is. Első lépésként szigorúbb ellenőrzést kell bevezetni, több év türelmi idővel műszaki előíráshoz kell kötni a taxizást, meg kell határozni az autók környezetvédelmi besorolását, méretét, korát. Ez segíti a taxisok számának csökkentését, s ha majd a piac elkezd konszolidálódni, csak az után lehet az egységes tarifáról beszélni – tette hozzá.

Vitézy Dávid
HVG
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.