Az ING cáfolja a PSZÁF határozatban foglaltakat
Az ING Nyugdíjpénztárat érintő PSZÁF határozattal kapcsolatban közigazgatási bírósági eljárás folyik. Jelenleg az ING-nek semmilyen fizetési kötelezettsége nincs a tagjai felé - közölte ING az MTI-vel kedden.
Az ING Nyugdíjpénztár mindig a tagok érdekeit szem előtt tartva és a törvényi előírásoknak megfelelően járt és jár el, így a vagyonkezelési díj is alatta maradt a jogszabályi maximumnak. A pénztár a pénzügyi válság ellenére is jelentős reálhozamot biztosított tagjai részére - hangsúlyozzák a közleményben.
A cég álláspontja szerint az ING Nyugdíjpénztár a magyar kötvényeket és részvényeket közvetlenül vásárolta, a külföldi - több száz különböző értékpapírt tartalmazó - befektetéseit a költséghatékonyság és a befektetési korlátok figyelembevételével befektetési alapokon keresztül eszközölte. Az ING Nyugdíjpénztárak az egyes években a mindenkor hatályos törvényi maximum alatti vagyonkezelési díjat fizették portfoliókezelőjük részére a kezelésre átadott vagyon után.
A reálhozamok pontos mértékéről az ING a tagjait a jogszabályban meghatározottak szerint tájékoztatja. A teljes időszak alatt az ING-nél lévő (azaz nem másik pénztártól az ING-hez átlépő) tagok már 3 héten belül tájékozódhatnak a személyes reálhozamukról az ING lakossági portálján. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) az elmúlt napok sajtóhírei szerint négy magánnyugdíjpénztárnál is azt állapította meg, hogy befektetéseiknél nem a tagok érdekeit képviselték. A Napi Gazdaság szerint a PSZÁF azt kifogásolta, hogy a pénztárak olyan - indokolatlan - közvetett befektetéseket eszközöltek, amelyek jelentős többletköltségeket okoztak, így negatívan befolyásolták az eszközértéket, és ezen keresztül a nettó hozamot. A pénztáraknak a felügyelet előírta, hogy mutassák ki az indokolatlan közvetett befektetések okozta többletköltséget, és azt utalják vissza a pénztártagoknak, az erre vonatkozó követelést közben érvényesítve a vagyonkezelővel szemben. A határozat ellen az OTP is bírósághoz fordult.
A PSZÁF által vizsgált időszakban a törvényes vagyonkezelési díj 0,8 százalék volt, a teljes vagyonra vetítve. Az ING ettől kisebb díjat számolt fel - közölte az ING az MTI kérdésére. Az ING Nyugdíjpénztárat az ügyben nem bírságolta meg a PSZÁF, anélküli közigazgatási határozat született - hangsúlyozta a cég.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.