2011. április. 28. 17:00 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 28. 16:51 Gazdaság

Ingatlanokat értékesít a Tolna megyei önkormányzat

Ingatlanok értékesítéséről döntött csütörtökön a Tolna megyei közgyűlés, amely a többi között üdülőket és egy volt laktanyai telket jelölt ki eladásra.

A döntés szerint a Tolna Megyei Önkormányzat tulajdonában lévő, használaton kívüli zamárdi és dombóvári üdülőket, valamint a volt szekszárdi laktanya jelenleg egy közművesített területét versenytárgyaláson értékesítik. Emellett több mint tíz, Tolna megye különböző részein elhelyezkedő kisebb ingatlant is kijelöltek eladásra.

Az önkormányzat idei költségvetésében 150 millió forint szerepel ingatlanértékesítésből származó bevételként. Puskás Imre (Fidesz-KDNP), a közgyűlés elnöke az ülés után az MTI-nek azt mondta: jelentősebb bevételt remélnek az ingatlanokból, csak a zamárdi üdülő reálisan 150 millió forintot ér. A laktanyai terület kapcsán a közgyűlési elnök luxusnak nevezte, hogy az önkormányzatnak van egy viszonylag értékes, a kötelező feladatok ellátásához nem szükséges telke Szekszárd belvárosában, ugyanakkor jelentős hiteleket kell felvennie a működéshez.

Puskás Imre megjegyezte: ha sikeresen értékesítik a szóban forgó ingatlanokat, több esély van arra, hogy kigazdálkodják az önkormányzatot 2012-ben terhelő adósságszolgálatot. A Tolna megyei önkormányzatnak 2010 végén 5,7 milliárd forintos hitelállománya volt, idei költségvetését másfél milliárd forintos hiánnyal fogadta el, a költségvetés egyensúlyát több mint egymilliárd forintos működési hitellel teremtették meg.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.