Több ezer családra várhat már az idén árverés, ezért szükség lenne a végrehajtások és a kényszereladások szabályozására is – állapítja meg a friss HVG cikke.
„Bírósági végrehajtónál keress munkát, többszörösét kaphatod az ügyvédbojtári fizetésnek” – tanácsolta egy végzős jogászhallgató a társának, elhelyezkedési gondjáról hallva. Bár a 400-500 ezer forintos bruttó bérekről szóló hírek valódiságát nehéz ellenőrizni, az átlagosnál jobb jövedelmi kilátásokat a végrehajtói pályán biztosra veszi a többség. A nem éppen rokonszenves szakma ugyanis virágzik, kamarájának adatai szerint az országban működő 220 végrehajtói iroda 2-3 ezer embert foglalkoztat, a további felvételeket pedig megalapozzák a kilakoltatási moratórium részleges feloldásával máris szaporodó megbízások.
A lakbért nem fizetőket, illetve azokat, akiknek a közüzemi tartozása több mint 150 ezer forint, április 15-e óta végrehajtás keretében ismét utcára lehet tenni. A bajba jutott lakáshitelesek feje felett viszont még július elsejéig biztos tető van, őket egyéb adósságuk miatt sem lehet kilakoltatni, ha ez a tartozás nem haladja meg – kamatok nélkül – a 150 ezer forintot. További haladékot azonban aligha kapnak a rossz adósok – ha mégis, az a bankszövetség és a jegybank szerint is komoly feszültséget okozna a lakáspiacon.
A cikk a HVG Pénzügy rovatában olvasható.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.