Manapság a túlsúly és a dohányzás jelenti a két legnagyobb egészségügyi kockázatot Magyarországon. A Generali legújabb kutatásában 20 és 55 év közöttieket kérdezett arról, mit tesznek azért, hogy egészségesen éljenek és azok is maradjanak - adta hírül közleményében a biztosító társaság.
A válaszadók a legfontosabb teendők között említették a helyes táplálkozást, a rendszeres sportolást, a stressz-mentes életet és a dohányzás kerülését. Azonban a valóságban csak kevesen élnek ennek megfelelően.
A válaszadók kevesebb, mint egynegyede sportol rendszeresen (23 százalék), 11 százalékuk pedig csak alkalmanként. A férfiak 25 százaléka, a nők 21 százaléka edz rendszeresen. A mérési eredmény egyébként megegyezik az Eurobarometer uniós statisztikai hivatal 2010 márciusában Magyarországra vonatkozóan közzétett tapaasztalataival.
A megkérdezettek több mint fele (56 százaléka) egyáltalán nem sportol, és csak 24 százalékuk véli úgy, hogy változtatna életmódján és többet sportolna, mozogna. A mozgást legfeljebb az jelenti számukra, hogy hetente egyszer friss levegőn sétálnak, gyalogolnak, de közel egytizedük még ezt sem teszi meg, és több mint egyharmaduknak csak időnként sikerül ez. A választ adóknak kevesebb, mint fele (41 százaléka) étkezik naponta háromszor és eszik naponta meleg ételt, az egészséges ételeket mindössze 30 százalékuk részesíti előnyben, de csak 8 százalékuk változtatna ezen.
A Generali a felmérés során külön kitért a testsúly kérdésére is. A kutatásban résztvevők közel egyharmada tartotta magát túlsúlyosnak. A másik egészségügyi kockázatot jelentős dohányzással kapcsolatban a válaszadók 39 százalék a válaszolt igennel, 16 százaléknak sikerült leszoknia, és 45 százalékuk sosem gyújtott rá.
A lakosság egészségi állapota sajnos nem javul: a Generali biztosító az elmúlt tíz évben több mint 2,8 milliárd forintot fizetett ki egyéni egészség-, baleset- és kockázati életbiztosításokra – mondta Schaub Erika, a Generali biztosító személybiztosítási üzletágának vezetője.
Az idén május 1-jén életbelépő táppénz-szabály változása miatt pedig további nehézséggel is szembe kell nézni. A táppénz maximális napi összege jelentősen csökkenni fog: a korábbi mintegy tízezres limit körülbelül ötezer forintra csökken. Emiatt a betegséggel vagy balesettel járó pluszköltségek jelentős terhet jelenthetnek a családoknak, ezért érdemes még időben egészség-és balesetbiztosítást kötni – hívta fel a figyelmet Schaub Erika.
A Generali a kutatás eredményei alapján megújította TestŐr egészség- és baleset-biztosítását. A társaság akár 50 százalékos díjkedvezményt ad azoknak az ügyfeleknek, akik nem dohányoznak, illetve keveset dohányoznak. Azok pedig, akik legalább 10 éves tartamú biztosítási szerződésük alatt „kármentesek” maradtak, a szerződés lejáratát követő 90 napon belül a teljes időtartam alatt befizetett biztosítási díj 20 százalékát bónusz-visszatérítésként visszakapják. Ezen kívül rokkantság esetén a Generali átvállalja a kockázati életbiztosítás díját is.
* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is
A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.