A BÉT-közgyűlés: tárgyalnak a 2011-15-re szóló stratégiáról is
A szokásos napirendek mellett a Budapesti Értéktőzsde április 29-re összehívott éves rendes közgyűlésén a részvényesek a tőzsde 2011-2015. évekre szóló stratégiai irányairól is tárgyalnak - derül ki a BÉT honlapján pénteken közzétett meghívóból.
A közgyűlési hirdetményből nem derül ki, hogy tervez-e a tőzsde osztalékot fizetni. A BÉT 2010-ben a 2009. évi 1,38 milliárd forint adózott nyereség szinte teljes egészét, 99,3 százalékát osztalékként kifizette, ami részvényenként 255 forintot jelentett. Az éves beszámoló elfogadása mellett a részvényesek személyi kérdésekről is döntenek, miután az igazgatóság és a felügyelő bizottság tagjainak mandátuma lejár.
A Budapesti Értéktőzsde fő tulajdonosa, az osztrák irányítás alatt lévő Közép- és Kelet-Európai Tőzsdeszövetség (CEESEG). A 2009. évet lezáró éves közgyűlésen a fő tulajdonos a magyar részvényesek javaslatait rendre leszavazta, és még a felügyelő bizottság egyhangú döntését is elvetette.
A BÉT felügyelő bizottsága azt szerette volna elérni, hogy ellenőrzési hatáskört kapjon a BÉT és a tulajdonosa, illetve a tulajdonos és az érdekeltségei között született ügyletekre is. A tavalyi közgyűlés után a magyar tulajdonosok aggodalmukat fejezték ki a részvényesi gyűlés fejleményei miatt, mert - álláspontjuk szerint - lehetőséget teremt arra, hogy a fő tulajdonos a kereskedés nagy részét Bécsbe vigye.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.