Tovább estek az árfolyamok a tőzsdéken
A nap jelentős részében úgy tűnt, hogy a földrengés utáni 5. nap némiképp lenyugodhatnak a piacok, közép-európai idő szerint délután 4 órakor azonban az Európai Unió energiaügyi biztosának nyilatkozatára ismét zuhanás indult a tőzsdéken.
A fukusimai létesítménynél kialakult helyzetről pontos információ egyelőre nincs, Günter Öttinger nyilatkozata alapján azonban kritikus helyzet alakult ki a japán atomerőműnél. A tőzsdék percek alatt 1 százalékos eséssel reagáltak a hírre, s a nap hátra lévő részét a feszült várakozás jellemezte. Fél hatkor Európa vezető mutatói 1,36-1,93 százalékos mínuszban álltak a keddi záráshoz képest, Amerikában 1,43-1,21 százalékos esést jeleztek az indexek.
A BUX a napot a pénteki záráshoz képest 1,5 százalékos csökkenés után, 21 900 ponton állt a nap végén. A forgalom 19,5 milliárd forint volt.
A vezető részvények közül egyedül a Mol drágult, a 22 700 forintos utolsó kötés 0,4 százalékkal magasabb a hosszú hétvége előtti utolsó kötés árfolyamánál. Az OTP 3,2 százalékos zuhanással 5300, a Richter 2,3 százalékot csökkenve 36 650, a Magyar Telekom 0,9 százalékos eséssel 565 forinton állt a nap végén.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.