Nőtt a befektetési alapok vagyona
Magyarországon az intézményi befektetőknek köszönhetően nőtt az alapok vagyona, február végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) tagjai 0,8 százalékos bővülést követően, összesen 3886 milliárd forintot kezeltek - derült ki a szövetségének legfrissebb jelentéséből.
A közlemény idézi Temmel Andrást, a szövetség főtitkárát, aki elmondta, hogy a befektetési alapok vagyonának növekedése a hozamok mellett az ismét megélénkült intézményi érdeklődésnek köszönhető, de pozitív trend az is, hogy a jelentős decemberi lakossági tőkekivonás az év elejére mérséklődött. Az intézményi befektetők esetében a folytatódó tőkebeáramlás mellett továbbra is tapasztalható volt a nyilvános alapokból a dedikált intézményi zártkörű alapok felé történő átcsoportosítás is.
A BAMOSZ tagok által kezelt befektetési alapok vagyona a piaci teljesítmény hatására összesen 13,2 milliárd forinttal nőtt februárban. Ezen időszak alatt 17,1 milliárd forintot fektettek be újonnan a befektetők.
A BAMOSZ tagok 466 magyar alapban csaknem 3900 milliárd forintot kezeltek. A hagyományosan lakossági termékeknek számító, pénzpiaci, garantált és rövid kötvény alapokon belül csak az ingatlanalapok tudtak friss tőkét vonzani. Friss tőke érkezett viszont az intézményi befektetők jóvoltából a kockázatosabb részvény és származtatott) alapokba, míg a lakossági befektetők februárban is inkább visszafogták aktivitásukat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.