2011. március. 03. 21:45 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 03. 21:38 Gazdaság

Az MGYOSZ támogatja a közkiadások és az államadósság csökkentését

A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) egyetért azzal, hogy a Széll Kálmán Terv az államadósság leszorítását döntően kiadáscsökkentő lépések révén kívánja elérni. A reformcsomagból viszont hiányolja a gazdásági növekedés serkentésére és a munkahelyteremtés elősegítésére szolgáló intézkedéseket.

Az MGYOSZ meggyőződése, hogy a költségvetési hiány 3 százalék alá szorítása és az államadósság jelentős - 4 év alatt 10-15 százalékos - csökkentése révén Magyarország nemzetközi megítélése és a magyar gazdasági környezet is számottevően javul. Üdvözli, hogy a reformintézkedések döntő hányada a kiadások csökkentését célozza, így az intézkedéseknek 2012-ben mindössze egyhatoda, 2013-ban és 2014-ben mindössze egynegyede lesz csak bevételnövelő jellegű - áll a közleményben.

A Széll Kálmán Terv azonban a gazdasági növekedés serkentését nem szolgáló intézkedéséket is tartalmaz. Így visszavonja a 10 százalékos társasági adó kiterjesztését, meghosszabbítja a bankadót, valamint további terhekkel sújt más ágazatokat is.

A MGYOSZ várja a kormánytól a munkahelyteremtést célzó konkrét intézkedéseket, és a lakáshitelek egyre súlyosbodó problémájának kezelését, és azt, hogy a közeljövőben megismerheti a szervezet az Új Széchenyi-terv újabb intézkedéseit, amelyek alkalmasak a vállalkozások helyzetének további javítására, az intenzívebb gazdasági növekedés elősegítésére.

A MGYOSZ készen áll arra, hogy a gazdaság szereplőit érintő kérdésekben folyamatos szakmai konzultációt folytasson a kormánnyal - fejeződik be a közlemény.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.