Csak a Mol emelkedett: Líbia, Pakisztán, OMV
Bár még szűk másfél órával zárás előtt sem utalt semmi jel egy komolyabb esésre, végül mégis masszív mínuszban zárt a pesti börze vezető indexe.
Délután négyig a pénteki záróérték környékén mozgott a BUX, ekkor azonban elszakadt a cérna a budapesti tőzsdén, s meredeken esni kezdett az index. A benchmark, amely 22 548 forinton kezdett, s napközben 22 600 fölött is megfordult (sőt még négykor is 22 550 fölött járt) végül 22 364 ponton végzett 0,7 százalékos mínuszban.
A vezető papírok közül csak a Mol tudott emelkedni, amelynek árfolyamára minden bizonnyal jótékony hatással volt az olajár emelkedése, illetve a nagy konkurens OMV problémái is (mindkettőt a líbiai helyzet okozta), csakúgy, mint a kedvező kutatási eredmények. Lefelé vette az irányt ugyanakkor az OTP és a Richter míg a Magyar Telekom nem mozdult el a pénteki záróértékről. A blue chipek közül legrosszabbul ezúttal a bankpapír teljesített, amely 2,1 százalékot veszítve értékéből 5630 forinton zárt, de 0,3 százalékot esett a gyógyszeripari cég jegyzése is (39 595 forintig). A távközlési vállalat részvényeivel 526 forinton született az utolsó kötés.
A forgalom természetesen rendkívül alacsony volt, ami nem meglepő egy olyan napon, amikor az amerikai befektetők szünetet tartanak (a tengerentúlon az elnökök napját ünnepelték, így zárva voltak a piacok). A mai 7,2 milliárd forint, alig fele az elmúlt három hónap átlagának, az elmúlt egyéves átlagnak pedig mindössze 35 százaléka.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.