Az IMF szerint kockázatos a magyar kormány gazdasági stratégiája
Christoph Rosenberg, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországért felelős misszióvezetője közölte: a külső eladósodás és a magas államadósság miatt Magyarország sebezhető és ezért a Nemzetközi Valutaalap "nagyon kockázatosnak" ítéli meg a magyar kormány gazdasági stratégiáját.
Rosenberg szerint az IMF úgy ítéli meg, a program pénzügyi fenntarthatósága a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján nem biztosítható, s ezért várakozással tekint a további adatok közlése elé. Az IMF csütörtökön tette közzé a legfrissebb országjelentését Magyarországról.
Magyarországnak a középtávon fenntartható államháztartás beállítása jelenleg a legnagyobb kihívás - írta a Nemzetközi Valutaalap (IMF) Magyarországról szóló, csütörtökön kiadott oszágjelentésében. A nemzetközi pénzügyi szervezet szerint a magyar gazdaság 2010-ben 1,1 százalékkal bővült, 2011-ben 2,8 százalékos növekedés várható. Az IMF számításai szerint az átlagos infláció mértéke 2010-ben 4,9 százalék, 2011-ben várhatóan 4,1 százalék lesz, 2011 decemberére 3,9 százalékra mérséklődik. Az IMF erre az évre 5,6 százalékos államháztartási többletet prognosztizál a GDP arányában.
Az IMF jelentésében az áll: az idei év végére 79,5 százalékról 69,9 százalékra csökken Magyarország GDP-arányos államadóssága. A nemzetközi pénzügyi szervezet előrejelzése szerint az elsődleges államháztartási hiány 2010-ben 4,0 százalék volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.