Egyre kevésbé bízunk a bankokban
A lakosság pénzügyi döntéseinek előkészítésében a pénzintézetek információforrásként a második helyre szorultak az internet mögött - számol be a Napi Gazdaság.
Az OTP Alapkezelő megbízásából készített, pénzügyi kultúrát vizsgáló kutatás eredményei szerint a válság után érzékelhető az a tendencia is, hogy a lakosság már nem bízik annyira a bankokban, illetve a pénzügyi tanácsadókban, mint rokonaiban, barátaiban. A bankokat mindössze egy százalék kérdezi meg, mielőtt döntene.
A válaszadók közel fele önállóan hozza meg pénzügyi döntéseit, és egészen elenyésző azok aránya, akik másra vagy valamely intézetre bízzák az ilyen jellegű elhatározásokat, annak ellenére, hogy a megtakarítással rendelkező lakosság nagy része bizonytalannak, konzervatívnak érzi magát a pénzügyek terén - írta a Napi.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.