A britek nem fogadják el az uniós költségvetés bővítését
Teljesen elfogadhatatlannak minősítette a jövő évi uniós költségvetés hat százalékos bővítésének javaslatát David Cameron brit miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
Sok tagország, köztük Nagy-Britannia visszafogja a költségvetési kiadásokat, hogy lefaragja a hiányt, és ilyen helyzetben nem szabad elfogadni az Európai Parlament (EP) azon javaslatát, hogy az uniós költségvetés hat százalékkal bővüljön jövőre - mondta újságíróknak Cameron, amikor megérkezett az EU-tagországok állam-, illetve kormányfőinek kétnapos tanácskozására.
Az EP indítványával ellentétben az uniós tagállamok kormányait képviselő Tanács úgy foglalt állást, hogy legfeljebb 2,9 százalékkal növekedhet 2011-ben az EU büdzséje. Néhány tagország szerint semmilyen kiadásnövelésről nem lehetne szó uniós szinten. Cameron most kilátásba helyezte, hogy az EU-csúcstalálkozón szövetségeseket fog keresni a túlzott uniós költekezés megakadályozása érdekében.
A téma hivatalosan nem szerepel a napirenden: az uniós országok vezetői most elsősorban a további válságok kivédését célzó mechanizmusok kidolgozásával, a fegyelmezett gazdálkodás kikényszerítését szolgáló szankciós rendszerrel akarnak foglalkozni. A britek ettől a kérdéskörtől igyekeznek maximálisan távol tartani magukat, arra hivatkozva, hogy a tervezett intézkedések az euróövezet stabilitásáról szólnak, Nagy-Britannia viszont nem kívánja bevezetni az eurót.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.