Alulteljesített a magyar részvénypiac
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 149,49 pontos, 0,63 százalékos csökkenéssel, 23 499,09 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 35,6 milliárd forint volt csütörtökön, a vezető részvények ára vegyesen változott: a Mol és az OTP erősödött, míg a Magyar Telekomnak és a Richternek csökkent az árfolyama az előző napi záráshoz képest.
Rózsa Balázs, az OTP Bank tőzsdei műveletek osztályának vezetője szerint a politikai fejlemények hatása látszott a magyar piacon: az újabb gazdasági intézkedések bejelentésének tudható be, hogy mind a BÉT, mind a forint alulteljesítő volt csütörtökön a versenytársakhoz képest. A bejelentéseket nagyon rövid távon negatív hírként árazta be a piac − mondta a szakértő.
A legrosszabbul a Richter és a Magyar Telekom teljesített, utóbbit a távközlési szektorra kivetett válságadó érintette negatívan. Rózsa Balázs szerint a nemzetközi piacokat jelenleg a pozitív kitörés utáni iránykeresés jellemzi, de a hangulat alapvetően kedvező. A folytatást az fogja eldönteni, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed által legutóbb megerősített, folytatódó mennyiségi monetáris lazítások milyen formában konkretizálódnak. Kérdésnek tartja azonban, hogy a pénzbőség meddig tartja még fenn a piacokat, lesznek-e újabb csúcsok, vagy elindul egy negatív korrekció.
A Mol 30 forinttal, 0,14 százalékkal 20 880 forintra erősödött, 6,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 18 forinttal, 0,32 százalékkal 5 720 forintra nőtt, forgalmuk 23,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 20 forinttal, 3,17 százalékkal 611 forintra esett, forgalma 3,5 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 900 forinttal, 1,85 százalékkal 47 800 forintra csökkent, a részvények forgalma 1 milliárd forintra rúgott. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 654 millió forintos forgalom mellett 200 forinttal, 0,87 százalékkal 23 250 forintra erősödött.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.