2010. szeptember. 24. 10:58 MTI Utolsó frissítés: 2010. szeptember. 24. 11:37 Gazdaság

Befektetési csalókat üldöz a német rendőrség

A befektetési csalók elleni harc jegyében nagyszabású akciót indítottak a héten a német hatóságok, több tucatnyi érintettnél tartva házkutatást − írta pénteken a Financial Times Deutschland (FTD).

A részvényekkel folytatott szervezett csalás leleplezése érdekében a müncheni ügyészség munkatársai 48 irodát és magánlakást kutattak át Dél-Németországban és Ausztriában a hét első felében. Az ügy pikantériája, hogy a razziában érintett helyiségek között van a tőkebefektetők érdekvédelmi szervezetének (SdK) müncheni irodája is.

A gazdasági és üzleti napilap azt írja, összesen 31 gyanúsított ellen folyik nyomozás piaci manipuláció és bennfentes kereskedelem gyanúja alapján. Összesen húsz különböző cég részvényeiről van szó. Az ügyészség indítványára három gyanúsított vizsgálati fogságba került.

Az FTD értesülései szerint az ügyészségi vizsgálat és az őrizetbe vételek a 2008 nyaráig visszanyúló Wirecard-üggyel állnak kapcsolatban. Az SdK akkori szóvivője, Markus Straub a nyilvánosság előtt az üzleti mérleg manipulálásával vádolta meg a TecDAX tőzsdeindexben jegyzett szolgáltató céget. Ezzel egyidejűleg Straub és mások a Wirecard részvények esésére játszottak a börzén.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.