2010. szeptember. 15. 13:50 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. szeptember. 15. 14:42 Gazdaság

Kósa Lajos "kibicelt" és újra beküzdötte magát a világsajtóba

Miután a világ legnagyobb nemzetközi hitelminősítője a Standard & Poor's megpendítette Magyarország leminősítését, konkrétan befektetésre ajánlott státuszának elvesztését, Kósa Lajos visszavágott: a hitelminősítők „kibicek”, akinek kéretlen tanácsára nincs szüksége az országnak – olvasható a Wall Street Journal európai kiadásának (WSJE) egyik blogján.

Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke arra reagált, hogy a Standard & Poor's hétvégén havi jelentésében kilátásba helyezte Magyarország „bukott angyallá” válását, azaz befektetésre ajánlott státuszának elvesztését. „A hitelminősítők gerjesztik a hangulatot. A hitelminősítő az a szimpatikus ember, a klasszikus kibic, akit jobb helyen, ha tartósan ott van, egy idő után kiküldenek a teremből, s még jó, ha nem szólnak utána” – idézte az amerikai gazdasági lap európai kiadásának egyik blogja az MTV hétfői reggeli műsorában elhangzott szavakat.

„Mi mindenkivel együtt akarunk működni, a Nemzetközi Valutaalappal, a hitelminősítőkkel, a hitelezőkkel, a pénzpiacokkal, a bankokkal, mindenkivel. De egy dolgot meg kell érteniük: annak az érának vége, amikor kívülről mondhatták meg nekünk, hogy mit csináljunk” – idézi tovább a blog Kósa Lajos szavait. Az alelnök megjegyezte azt is: „a hitelminősítők azt mondanak, amit akarnak, az sokkal fontosabb, hogy a magyar választók mit mondanak”, utalva az október 3-i önkormányzati választásokra.

A WSJE szerint a hitelminősítők nem túl népszerűek Magyarországon, amióta júliusban a Moody’s kilátásba helyezte a magyar államadósság-osztályzat lerontását. „A piac már beárazta a Moody’s leminősítését, de a bóvli kategória még elkerülhető” – idézi a bejegyzés Szántó Andrást, az Equilor devizaüzletág-igazgatóját.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.