A nyugat-európai tőzsdéknél nagyobb az esés a BÉT-en
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX a mínusz 153,59 pontos nyitás után tovább csökkent kedden délelőtt.
A BUX 11 óra 30 harminc perckor 22 610,51 ponton állt, ami a legutóbbi, hétfői záró értékéhez képest 409,30 pontos, 1,78 százalékos csökkenés, a keddi nyitáshoz képest 255,71 pontos a veszteség. A részvénypiac forgalma délelőtt 4,7 milliárd forint volt, a vezető részvények mindegyike veszített értékéből az előző napi záráshoz képest. A 0,67 százalékos vesztségben kezdő index folyamatosan csorgott lefelé az európai tőzsdékhez hasonlóan, de vesztesége meghaladta azokét.
A kedvezőtlen hangulatban még a kárpótlási jegy kereskedését is fel kellett függeszteni, mert a mindössze 10 darab papírra 521 forinton kötött üzlet 13,17 százalékkal maradt el az előző záróártól. A Mol 520 forinttal, 2,49 százalékkal 20 350 forintra csökkent. Az OTP-részvények ára 84 forinttal, 1,59 százalékkal 5 196 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,74 százalékkal 668 forintra gyengült. A Richter-papírok árfolyama 850 forinttal, 1,81 százalékkal 46 150 forintra csökkentette értékét.
A reggeli órákban tovább gyengültek a vezető nyugat-európai tőzsdék, amelyek már a nyitáskor is mínuszban voltak. Kereskedők szerint a kivárás jellemző a piacokra, a befektetők az Egyesült Államokban a jegybank szerepét betöltő Fed nyíltpiaci bizottságának keddi értekezletére várnak. A meghatározó vélekedés szerint a testület jelzi majd, hogy további élénkítő intézkedésekre van szükség, mert a világ legnagyobb gazdaságának gyengeségéről tanúskodó adatok érkeztek a legutóbbi, június végén tartott hasonló tanácskozás óta.
Lefelé nyomta a mutatókat, hogy júliusban csökkent a kínai import, aminek hatására estek a nyersanyagtermelő ágazat vállalatainak részvényei. A nyugat-európai térség tőzsdéinek teljesítményét összefoglalóan kifejező FTSEurofirst 300-as index a keddi kereskedés első órájában 0,9 százalékkal 1 061,29 pontra gyengült.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.