Tovább gyengült a forint: a görögökön múlik a folytatás
Tovább gyengült a forint: az eurót szerdán délelőtt 270,05 forinton jegyezték a kedd délutáni 267,35 forint után.
Hétfőn délután a jegyzés még 263,60 forint volt. Kedden a forint a térségbeli devizákkal együtt folyamatosan gyengült a görög adósságrendezés uniós támogatásának elhúzódása, valamint ezzel kapcsolatban a magas deficittel küzdő többi euróövezeti tagállamra kiterjedő "szuverén adósbesorolási fertőzés" veszélye miatt. A S&P kedden Portugáliát két fokozattal sorolta vissza, Görögország besorolását pedig egyszerre több fokozattal, az euróövezeti tagországok között elsőként "bóvli" szintre rontotta.
A forint keddi gyengülésének a térségbeli devizákét meghaladó mértékét a piacon a görög hatás mellett részben annak is tulajdonították, hogy hosszú idő óta első alkalommal jelent meg a jegybank szóhasználatában a "devizapiaci beavatkozás" kifejezés. A másik forintgyengítő tényezőnek a jegybankelnök székének "nem piackonform" megingatását tartják az elemzők.
Szerdán a forint és a térségbeli devizák árfolyamának további alakulását a görög adósságszolgálat rendezésének körvonalazódása, valamint a lengyel jegybanki kamatdöntés befolyásolhatja, amennyiben az eltér a piacok által várt kamattartástól. Szerdán délelőtt a dollárt 204,70 forinton jegyezték 1,3196 dolláros euróárfolyam mellett. Kedden délután a dollárt 201,14 forinton, az eurót 1,3301 forinton jegyezték. A svájci frank jegyzése 188,59 forint a kedd délutáni 186,46 forint után, 100 japán jent 219,35 forinton jegyeztek 214,85 forint után.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.