2010. április. 27. 15:57 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. április. 27. 15:47 Gazdaság

Közlekedési kartellgyanú: helyszíni razzia a Volánbusz partnereinél

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2010. április 27-én előzetes értesítés nélküli helyszíni szemlét tartott a Color Tours Idegenforgalmi és Szállítmányozó Kft., a Kontakt-Busz Közlekedési Tanácsadó és Szolgáltató Kft., valamint a T & J Busz Projekt Kft. székhelyén.

A GVH rendelkezésre álló adatok alapján alapos a gyanú, hogy az eljárás alá vont vállalkozások előzetesen tárgyaltak és megállapodtak a Volánbusz Zrt. által 2007-2009. években, jellemzően a „Menetrendszerű, közforgalmú autóbuszvonalak alvállalkozásba adása” tárgyában kiírt közbeszerzési eljárásokban követendő pályázói magatartásokról – derül ki a versenyhivatal közleményéből. A feltételezett megállapodások kiterjedtek a várható nyertesekre és az árakra is.

A GVH feltételezi, hogy ezen megállapodások révén magasabb szolgáltatási árat értek el a nyertes cégek számára. A GVH gyanúja szerint az eljárás alá vontak megsértették mind a magyar, mind a közösségi versenyszabályozás versenykorlátozó megállapodások tilalmára vonatkozó rendelkezéseit, ezért a versenyhatóság kettős jogalapon folytatja le eljárását.

Az előzetes bejelentés nélküli helyszíni szemle lehetőségét a GVH számára a versenytörvény biztosítja. A versenytörvény rendelkezései értelmében a helyszíni szemléhez előzetes bírósági jóváhagyás szükséges.

A versenyfelügyeleti eljárás megindítása nem jelenti annak kimondását, hogy a nevezett vállalkozások a jogsértést elkövették. Az eljárás a tények tisztázására és ezen keresztül a feltételezett jogsértés elkövetésének bizonyítására irányul. A törvény szerint ezen eljárások lefolytatására biztosított időtartam 6 hónap, amely azonban – az ügy bonyolultságától függően – két alkalommal szintén 6 hónappal meghosszabbítható.

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.