A Mondi eladta a szolnoki papírgyár többségi részvénypakettjét
A termelés 2008-as leállítása után és a papírgép valamint egyéb berendezések leszerelését követően a Mondi cég eladta egykori Szolnok Papírgyárának többségi részvénypakettjét Ferencz Gábornak, az eddigi igazgatósági tagnak – közölte a vevő.
Tájékoztatása szerint megállapodás született a teljes részvénycsomagra vonatkozó lehívási opcióra is. A tranzakció zárását, az átadás-átvételt április 30-ra tervezik. A szolnoki telephelyet jövőben magyar tulajdonosa ipari-, logisztikai parkként akarja működtetni, illetve egyes területeit értékesíteni kívánja. Mint Ferencz Gábor elmondta: a 20 hektáros terület infrastruktúrája a raktározás mellett gyártásra és szerelőmunkákra is alkalmas. A Tószegi úton található, jól megközelíthető park 250-300 embernek adhat munkát.
A Mondi szolnoki gyárában a termelést 2008. március közepén állították le, amit a irodai papírok piacának telítettségével indokoltak. A dolgozók munkaviszonyát többször meghosszabbították, hogy a gárdát egyben tartsák, s egy szakmai befektetővel újra indulhasson a gyártás. A dolgozóknak végül 2008 júniusában mondtak fel, miután az utolsó potenciális szakmai vevővel is eredménytelenül zárultak a tárgyalások. A munkáját elveszítő kétszáz ember 11-16 havi átlagkeresetének megfelelő pénzbeli juttatásban részesült. A Finnországban készült, és 1985-ben beüzemelt papírgyártó gépét Kínában értékesítették.
A megyei kereskedelmi és iparkamara, illetve a regionális adóhatóság által évente összeállított TOP50 című kiadványban utoljára 2007-es gazdasági mutatói alapján szerepelt a szolnoki gyárban termelő társaság. A megyei cégek akkori rangsorában Mondi Business Paper Hungary Zrt. néven a negyedik legjobb lett 26,2 milliárd forintos nettó árbevétele alapján. Emellett a Mondi Szolnok egyik legnagyobb adófizetője volt, éves szinten több tízmillió forint iparűzési adót fizetett be az önkormányzatnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.