2010. március. 01. 10:03 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 01. 09:57 Gazdaság

Tovább drágulhat a benzin, 325 forint is lehet az autózási főszezonra

A következő hetekben sem mérséklődnek az üzemanyagárak Magyarországon, sőt, az sem kizárt, hogy az autózási főszezonban, májustól újabb árugrás következik be – írta hétfői számában pontosan meg nem nevezett elemzőkre hivatkozva a Népszava.

A napilap közlése szerint a motorbenzin literenkénti átlagára 320-325 forint körüli, a gázolajé pedig 300 forinthoz közeli árszínvonalon marad. A Népszava a pontosan meg nem nevezett kutatókra hivatkozva azt írta: nem zárják ki a szakemberek, hogy májusban árugrás következik be, amelynek következtében 330-340 körüli benzin és 310-315 körüli gázolaj-átlagárak alakulnak majd ki.

Dittel Gábor, a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete ügyvezető főtitkára a lapnak azt nyilatkozta: negatívan befolyásolja a hazai jövedéki- és forgalmiadó-bevételek alakulását, hogy aki teheti, az év eleje óta külföldön tölti meg a hajtóanyagtartályait. Mint mondta, a költségvetést idén akár 20-25 milliárd forinttal is megrövidítheti, ha a hazai közúti áruszállítók, illetve az országon áthajtó kamionosok a magas árak miatt továbbra is külföldön tankolnak.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.