Utaztak és költötték a pénzt a kínaiak a holdújév első hetében
Kínában hivatalosan véget ért a holdnaptár szerinti évkezdethez kapcsolódó, egyhetes munkaszünettel járó Tavaszünnep; a legfrissebb adatok szerint komoly volt a bevétel-növekedés a turizmusban, és jelentősen megugrott a kiskereskedelmi forgalom is.
Az országos turisztikai hivatal hétvégén kiadott statisztikája szerint a tavaszünnepi időszakban az ágazat közel 65 milliárd jüanos (9,5 milliárd dollár) bevételre tett szert, ez 27 százalékos emelkedés a tavalyi év azonos időszakához képest. Kína-szerte 125 millió turistát regisztráltak, akikből mintegy 30 milliónyian voltak legalább "egy éjszakások", a többiek csak egy napnál rövidebb utakra vállalkoztak.
Az „arany hét” alatt a kiskereskedelmi eladások elérték a 340 milliárd jüant (közel 50 milliárd dollár), ami 17,2 százalékos bővülést jelent a tavalyi évkezdethez viszonyítva. A kereskedelmi tárca statisztikája szerint élelmiszerekből, dohányárukból és szeszesitalból jelentős mennyiség fogyott. A meghatározó élelmiszerforgalmazóknál 16,5 százalékos növekedést mértek, míg dohánytermékekből és szeszesitalból 13,2 százalékkal több fogyott, mint tavaly.
Távközlési műszaki cikkekből és ékszerekből 19 százalékot meghaladó volt a forgalomnövekedés, ruházati árukból 17,7 százalékkal, háztartási eszközökből pedig 15,4 százalékkal nagyobb értékben vásároltak a kínaiak az idei ünnepen, mint egy évvel korábban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.