2010. február. 18. 08:43 Utolsó frissítés: 2010. február. 18. 07:47 Gazdaság

Az EU-ban még három évig marad az borotvahab-körömlakk-tilalom a repülőgépek fedélzetén

Három évvel meghosszabbítja az Európai Unió az olyan folyadékoknak, krémeknek, illetve aeroszolos termékeknek a repülőgépek fedélzetére történő felviteli korlátozását, amelyek tekintetében egyelőre nincs más megnyugtató módszer a robbanóanyagok távol tartására.

A tagállamok kormányait képviselő Tanács döntését - miszerint 2013. április 29-áig meg kellene teremteni az ilyen anyagok megbízható ellenőrzését, addig azonban életben maradhat a korlátozó intézkedés – az Európai Parlamentnek is jóvá kell hagynia.

Brüsszel korábban ez év végére ígérte azoknak a technológiáknak a kifejlesztését, amelyek lehetővé teszik az ilyen anyagokba rejtett robbanószer kimutatását. Ha azonban kidolgozzák is a megfelelő eljárást, további időbe telik, amíg kialakítják a hatékony ellenőrzési rendszert a repülőtereken.

A korlátozást 2006 novemberében vezették be egy leleplezett robbantási kísérlet meghiúsítása után. A korlátozás értelmében az utastérbe legfeljebb 100 milliliteres kiszerelésben lehet felvinni ilyen anyagot.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.