2010. január. 18. 16:09 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. január. 18. 15:56 Gazdaság

A hitelezők eladnák a Dubai World adósságát

Elvesztették türelmüket a Dubai World hitelezői: sajtójelentések szerint fokozatosan megszabadulnának az ingatlanalap adósságkötelezvényeitől. A Financial Times úgy tudja, hogy a névérték mintegy 70 százalékát kérik a reménybeli adósság-felvásárlóktól.

Az elmúlt hetekben a pénzpiacokon mintegy 100 millió dollár adósságtól igyekeztek megszabadulni a hitelezők, és további, ilyen jellegű kísérletek sem kizártak. Arról az FT szerint nincsenek pontos információk, hogy az ügyletek végül is létrejöttek-e és pontosan mely bankok kezdeményeztek azokat. A lap egy dubaji bankárt idéz, aki szerint főként kis nemzetközi bankokról van szó.

A Dubai World holding december elején jelentette be, hogy átütemezi mintegy 26 milliárd dollár adósságát. Ezt a hitelezők egy része nem fogadta el. Az akkori közlemény szerint az átütemezés kizárólag a Nakheel World és a Limitless World cégekre vonatkozik.

A holding közleménye szerint az átütemezést több szakaszban hajtják végre. Az átütemezés által érintett adósság a közlemény szerint mintegy 26 milliárd dollár, amelyből 6 milliárdot tesznek ki a Nakheel iszlám kötvényei, a sukukok. A közlemény szerint megkezdték a tárgyalásokat a Dubai World hitelező bankjaival.

Dubaj november 25-én jelentette be, hogy féléves moratóriumot szándékozik kérni a Dubai World adósságára. Időközben közölték azt is, hogy a dubaji kormány nem vállal garanciát a Dubai World holding adósságaira.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.