2009. október. 16. 08:48 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. október. 16. 08:43 Gazdaság

Ma helyezik el a Mercedes gyár alapkövét Kecskeméten

Ma ünnepélyes keretek között, Bajnai Gordon miniszterelnök, a Daimler-Benz AG vezetői és Zombor Gábor polgármester helyezik el a Mercedes gyár alapkövét Kecskeméten.

A stuttgarti székhelyű Daimler-Benz konszern 2008. júniusban jelentette be, hogy Magyarországot választja új Mercedes modelljei gyártásának helyszínéül, a cég elnökségének egyhangú döntése alapján a 800 millió eurós beruházással megvalósuló új üzemet Kecskeméten építik fel.

A 450 hektáron felépülő kecskeméti gyár a Daimler-Benz első kelet-európai üzeme lesz, egyben Magyarország történetének egyik legjelentősebb zöldmezős beruházása.

A tervek szerint a gyártás előreláthatóan 2012-ben kezdődik és 2500 alkalmazott dolgozik majd a gyárban, illetve a beszállítói körben további 10 ezer munkahelyet jelenthet.

A kormány a beruházást nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánította. A kabinet a német cég új üzemének építéséhez a befektetőknek adott szokásos támogatási csomagot adja, amely a beruházáshoz adó jellegű kedvezményt, képzési támogatást, illetve készpénzt tartalmaz. Számítások szerint, a támogatás négy év alatt térül meg azokból az adóbevételekből, amelyek a támogatás révén megvalósuló beruházásból származnak majd.

A szociális tárca a Munkaerőpiaci Alap képzési alapból az uniós szabályoknak megfelelően legfeljebb egymillió eurós támogatást biztosíthat a kecskeméti beruházásánál a szakmunkaerő-igény kielégítéséhez.

A Daimler-Benz és Kecskemét városa közötti megállapodás értelmében, a város megvásárolta a Mercedes-gyárhoz szükséges földterületet, átminősítette iparterületté és továbbértékesítette a beruházónak ugyanazon az áron, amelyen vásárolta.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.