Pécsi vízmű: Szentlőrinc jegyzője elutasította a birtokvédelmi kérelmet
Érdemi vizsgálat nélkül elutasította Szentlőrinc jegyzője a Pécsi Vízmű Zrt.-nek a vízműépület elfoglalása kapcsán benyújtott birtokvédelmi kérelmét szerdán.
Karakán Béla jegyző döntését az MTI-nek azzal indokolta, hogy a birtoklás joga körüli kérdés bírósági hatáskörbe tartozik, így a Pécsi Vízmű a szigetvári bírósághoz fordulhat jogorvoslatért. Hozzátette: tekintettel volt arra is, hogy olyan elhúzódó eljárásra lehetett volna számítani, amely sem a szembenálló feleknek, sem a vízműdolgozóknak, sem a fogyasztóknak nem érdekük.
Az ügy előzménye, hogy a pécsi önkormányzat által megbízott biztonsági cég alkalmazottjai múlt hétfőn ellenőrzésük alá vonták a vízmű épületét, s kizárták a Pécsi Vízmű Zrt. vezetői körét.
A lépésre azután került sor, hogy a város közgyűlése legutóbbi ülésén Tettye Forrásház Zrt. néven céget hozott létre a vízközművek átvételére az önkormányzati többségi tulajdonú, de francia érdekeltségű Pécsi Vízműtől, miután a felek határidőre nem egyeztek meg a kisebbségi részvénypakett visszavásárlásáról. A történtek miatt mindkét fél bírósághoz fordult.
A város és a kisebbségi tulajdonos Suez Environnement között azért romlott meg a viszony, mert az önkormányzat szerint a Pécsi Vízmű Zrt. túl drágán szolgáltat, nem a vízdíj csökkentését, hanem a terjeszkedést helyezi előtérbe. Emellett az önkormányzat sokallja a befektető osztalékát és egyéb járandóságait, amelyek a képviselők szerint egy százszázalékos városi tulajdonú vízszolgáltató esetén Pécset gazdagíthatnák.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.