2009. augusztus. 24. 13:20 MTI Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 24. 13:16 Gazdaság

Autóipari klaszterek együttműködését segítő uniós program indul

Három év alatt kilenc ország autóipai klasztereinek együttműködését hivatott segíteni egy most induló európai uniós program, amely elsősorban a kutatás és fejlesztés összehangolásával próbálja meg erősíteni az ágazaton belül Délkelet-Európa és az EU régióinak versenyképességét.

Tóth Viktor, a Nyugat-Pannon Regionális Fejlesztési Zrt vezérigazgatója Szombathelyen hétfőn sajtótájékoztatón elmondta: a 36 hónap alatt végrehajtásra kerülő projektben Szlovákia, Szlovénia, Ausztria, Bulgária, Magyarország, Olaszország, Románia, Horvátország és Szerbia autóipari klaszterei, egyetemek, innovációs központok és más szervezetek vesznek részt, köztük egyedüli magyar projektpartnerként a Nyugat-Pannon Regionális Fejlesztési Zrt.

Az innovációs projektet, amelynek vezetője a szlovák autóipari klaszter, az Európai Unió Délkelet-Európai Transznacionális Együttműködési Program (South-East Europe Program - SEE) monitoring bizottsága pályázati úton 1,3 millió eurós vissza nem térítendő támogatásban részesítette, ebből a Nyugat-Pannon Regionális Fejlesztési Zrt. 187 ezer eurót használhat fel a programban vállalt feladatok ellátására.

Magyar részről a feladat a projektben részt vevő délkelet-európai régiókban működő autóipari klaszter szerveződések közül a legjobb gyakorlatok kiválasztása, elemzése és terjesztése lesz, ebből a célból a várhatóan jövő év márciusában egy nemzetközi konferenciát is szerveznek majd Győrben - mondta Tóth Viktor.

Hozzátette: az innovációs program konkrét célja, hogy legalább három közös kutatás-fejlesztési pilot program kidolgozását és megvalósítását készítse elő, amelyek az autóipai zöld technológiák alkalmazását helyezik előtérbe.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.