Némi eséssel zárt a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 458,03 pontos, 2,53 százalékos csökkenéssel, 17.613,39 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 28,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével veszítettek értékükből a pénteki záráshoz képest.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta: a pénteki gyenge amerikai zárás hatására jelentős mínuszban kezdtek az ázsiai tőzsdék és az európai határidős indexek is hétfőn, így szinte biztos volt, hogy pesszimista hangulatban zajlik majd a kereskedés a régiós börzéken és a BÉT-en is.
A BUX meglehetősen negatív nyitása után a kereskedés nagy részében az eladók voltak többségben a magyar piacon, egészen egy délután napvilágot látott amerikai makroadatig, amely a vártnál kedvezőbb lett, így a BUX kissé vissza tudott erősödni mélypontjához képest.
Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője úgy vélte, elsősorban a napon belüli befektetők uralták hétfőn a piacot, mivel nem kötöttek semmilyen nagyobb tételű kontraktust a hét első kereskedési napján. Ha a nyugat-európai börzék a következő napokban áttörnek egyes erős ellenállási szinteket, várható, hogy a régiós mutatók is jelentősen gyengülnek. Emellett ha az amerikai tőzsdék hétfőn negatívan teljesítenek, az szintén pesszimista hangulatot hozhat a keddi kereskedési napra.
A Mol árfolyama 345 forinttal, 2,56 százalékkal 13.155 forintra csökkent, 1,7 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 199 forinttal, 4,31 százalékkal 4.415 forintra esett, forgalmuk 23,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 1,73 százalékkal 682 forintra gyengült, forgalma 743,7 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 95 forinttal, 0,26 százalékkal 36.295 forintra erősödött, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 232,4 millió forintos forgalom mellett 795 forinttal, 3,85 százalékkal 19.855 forintra csökkent.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.