Gazdaságélénkítési bankgarancia program indul
A kormány augusztus közepétől 50 milliárd forint keretösszeggel gazdaságélénkítési bankgarancia programot indít elsődlegesen termelő tevékenységet végző vállalkozásoknak a Magyar Fejlesztési Bankkal (MFB) közösen - jelentette be Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter kormányszóvivői tájékoztatón.
A program a kisvállalkozásoktól a nagyvállalatokon át elsősorban a feldolgozóiparban, az építőiparban, a logisztikai, az információtechnológiai szektorban, a hulladékgazdálkodásban, egyes szállítási ágazatokban, a vendéglátásban működő cégeknek biztosít forgóeszközhitel-felvételi lehetőséget úgy, hogy a hitel tőkeösszegének 80 százalékára piaci alapú bankgaranciát nyújtanak. A programban a vállalkozások 2011. december 31-éig köthetnek szerződést a lebonyolítást végző MFB-vel.
A miniszter beszámolt arról, hogy a kormány nemrégiben elfogadta a 2009-2013. évekre szóló gyógyszeripari és biotechnológiai akciótervet is. Emlékeztetett arra, hogy a húzóágazatok közül a járműipar, a logisztika területén már elfogadott akcióterv van érvényben, és véglegesítés előtt áll az információtechnológiai akcióterv.
Varga István hangsúlyozta: a gyógyszeripari és biotechnológiai akcióterv célja, hogy a több mint 100 éves hazai múlttal, kultúrával rendelkező gyógyszeripar Magyarországon továbbra is fejlődő iparág maradjon. A gyógyszeripar Magyarországon 2007-ben 15 ezer főt foglalkoztatott, az ipari termelés 2,7 százalékát adta, az ipari exportból 3,3 százalékkal részesedett, az ipari beruházások 6,6 százalékát tette ki.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.