2009. július. 10. 12:45 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. július. 10. 12:25 Gazdaság

Egyre inkább magángépen röpködnek a magyar menedzserek

A NetJets Europe, a világ legnagyobb magánrepülőgép-légitársasága bejelentette, hogy „erősíti jelenlétét és beruházásait” a magyar piacon. A vállalat az elmúlt pár évben – a válság ellenére – jelentős üzleti növekedést ért el hazánkban, 2008-ban összesen 371 járatot indított, s forgalmának több mint 83 százaléka a Ferihegyi Repülőtérre koncentrálódott.

„A magán-légiközlekedés nemrég még a gazdagok kiváltsága volt, ám ami annak idején luxusnak számított, az mára szükségletté vált: a költségtakarékos és kényelmes magánrepülőgép-szolgáltatási modell megjelenésével az iparág rendkívüli változáson ment keresztül” – állítja a NetJets Europe. A cég 1986-os megalapítása óta a résztulajdonláson alapuló üzleti modellt preferálja, ami jelentősen csökkentette a magánrepülés költségeit, s ezzel növelte a hozzáférést, s a felszínre hozta a látens piaci igényeket.

Graeme Weston, a NetJets Europe operatív vezérigazgatója szerint tevékenységük “nem a rongyrázásról szól”. Résztulajdonlási üzleti modelljük a “csak azért fizetsz, amit használsz” elvén alapul. Egy magánjet évente 800 órányi repülésre alkalmas, egy átlagos üzletember azonban ebből csupán 160 órát vesz igénybe. A megosztott tulajdonjog szavatolja a maximális kihasználtságot, a költségek minimálisra csökkentésével. Ez a magyarázata, hogy a NetJets magángépeinek forgalma 2008-ban 246 ország 900 repülőterére irányult.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.