A kisebb bankoknak is mentőövet dob az amerikai kormány
Az amerikai kormány a kisebb bankoknak is mentőövet dob; Timothy Geithner pénzügyminiszter szerdán bejelentette, hogy a nagybankoknak nyújtott központi segélyek visszafizetett részéből segítséget nyújtanak az 500 millió dollárnál kisebb vagyonú pénzintézeteknek.
Geithner úgy fogalmazott, hogy a kisebb bankok tőkeinjekciója is lehetővé válik a visszafizetésekből. A tavalyi 700 milliárd dolláros bankmentő csomag (TARP) keretében hat hónapra teremtenek lehetőséget arra, hogy a szóban forgó bankok kormányzati segélyért folyamodjanak.
A pénzügyi tárca vezetője elmondta, hogy a nagybankok egészsége javult, némelyikük már képes visszafizetni a tavaly ősszel kapott kormányzati hitelek egy részét, s ebből nyújthatnak segítséget.
Geithner bankárok előtt arról is beszélt, hogy az amerikai pénzügyi rendszer megkezdte a gyógyulást: csökkent a rendszerszintű összeomlás kockázata, és javulóban vannak az általános hitelezési viszonyok.
A miniszter értékelése szerint a pénzügyi rendszerben már jelentős mértékű kiigazítás történt, jóllehet, még további átszervezésekre van szükség. Rámutatott, hogy a nem banki pénzügyi intézetek sérülékenyebb része eltűnt.
A TARP célja annak biztosítása volt, hogy a bankoknak a gyengülő gazdasági körülmények között is elegendő tőketartalékuk legyen a hitelezés folytatásához. A kritikusok szerint a program nem teljesen váltotta be a hozzá fűzött reményeket, mert a bankok a szövetségi segélyek után is "zsugoriak" maradtak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.