Egyre kevesebben repülnek üzleti útra
Egyre kevesebben repülnek üzleti útra, főként hosszú távra: a Nemzetközi Légiforgalmi Szövetség (IATA) csütörtökön ismertetett adatai szerint februárban 21 százalékkal volt kevesebb utas a business osztályon, mint egy évvel korábban. Ennek oka az IATA megállapítása szerint, hogy az üzletemberek inkább csak rövidebb távolságra repülnek.
Az IATA számításai szerint a prémium szegmensben 30 százalékkal estek vissza a bevételek februárban az érdeklődés hiánya, illetve az árverseny éleződése miatt, pedig a cégek haszna elsősorban ebből és nem a turistaosztályra eladott jegyekből származik.
Az adat egyszersmind jelzi, milyen bajban vannak a légitársaságok, amelyekre újabb nehéz esztendő vár a prémium utasok elvesztése miatt. A legtöbb betöltetlen hely a Közép-Amerikán belüli, az afrikai és távol-keleti országok közötti, valamint a csendes-óceáni térségben közlekedő járatokon van.
Az IATA becslése szerint az idén 2,5 milliárd dollár körüli veszteség várható a repülésben a tavalyi 8 milliárdos hiányt követően.
Az IATA 230 légitársaságot tömörít, vagyis a fapados járatokat üzemeltető társaságokat nem számítva a globális légiipar szereplőinek 93 százalékát képviseli.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.