Óriási eladás volt az OTP piacán
Az OTP részvényárfolyama 1800 forint alatt is körülnézett szerdán, a zárásra azonban egészen 1810 forintig emelkedett – 11,5 százalékos mínusszal hozzájárulva a BUX 7,3 százalékos csökkenéséhez.
A BÉT vezető indexe a szerdai kereskedést 10 353,4 ponton zárta, 814,51 ponttal a szerdai záróérték alatt.
Az OTP részvényárfolyama 11,53 százalékos csökkenés után, 1810 forinton fejezte be a napot. Az európai banki papírok – így a jelentős kelet-közép-európai érdekeltségekkel rendelkező pénzintézetek részvényei is – vegyesen szerepeltek. A Société Générale és a Commerzbank a várakozásoknál jobb eredményeket, illetve kisebb veszteséget jelentett, amit a befektetők 4-5 százalékos emelkedéssel díjaztak. Az emberes veszteségről beszámoló ING kurzusa a nap folyamán hét százalékos mínuszban is járt – csakúgy, mint az Erste papírja. Az UniCredit öt százalékot meghaladó mínuszban is megfordult, a magyar piacon a CIB tulajdonosaként jelenlévő, szintén olasz Intesa ugyanakkor két százalékot erősödött.
A Mol részvényárfolyama 4,7 százalékkal, 8630 forintra esett, az MTelekomé – amelynek kereskedését a nap folyamán az OTP-éhez hasonlóan felfüggesztették – 9,5 százalékkal, 525 forintra csökkent.
A gyógyszeripari papírok sem teszik ki a kirakatba a szerdai végeredményt: a Richter részvényárfolyama 5,83 százalékkal, 25 425 forintra, az Egisé 8,65 százalékkal, 8,65 százalékkal, 10 550 forintra esett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.