2008. november. 28. 10:08 MTI Utolsó frissítés: 2008. november. 28. 10:10 Gazdaság

Kínában fejleszt fürdőkomplexumot a nagykanizsai Aquaprofit

Kínai gyógyfürdőhely komplex fejlesztésére köt megállapodást a magyar tulajdonú Aquaprofit Zrt., amelynek számos hazai, több európai és dél-amerikai munkája után ez lesz az első ázsiai feladata – közölte Nádasi Tamás, a társaság elnöke.

Egy Pekingtől mintegy 700 kilométerre délre fekvő, Velencei-tó méretű sós tó komplex idegenforgalmi fejlesztésén dolgoznak, a tavat kezelő állami céggel létrehozandó vegyesvállalat keretében.

A két magyar magánszemély tulajdonában lévő vállalkozásnak ez az első ázsiai munkája. Európán kívül eddig Dél-Amerikában, a társaság limai képviseletének jóvoltából szállodai és fürdőfejlesztési projektekben vett részt. Legutóbb a cég a zalakarosi Gránit Gyógyfürdő Zrt. fürdőfejlesztéséhez kapcsolódva négycsillagos szálloda építéséről írt alá megállapodást.

Már korábban is részt vettek számos magyarországi fürdő koncepciójának kialakításában, megvalósíthatóságának vizsgálatában, pályázati előkészítésében illetve kivitelezésében, így egyebek mellett Sárváron, Bükfürdőn, Hajdúszoboszlón, Hévízen, Gyulán, Szegeden, Debrecenben, Diósgyőrben, Miskolctalpolcán, Győrött, Zalaegerszegen, Gárdonyban, Cegléden, Szentgotthárdon, továbbá közreműködtek 15 budapesti történelmi fürdő fejlesztésében.

Közbeszerzéseken elnyert feladataik között elkészítették Magyarország átfogó egészségturizmus koncepcióját és stratégiáját, felmérték az ország teljes hévízkészletét és a Veszprémi Egyetemmel közösen kidolgozták az ország ökoturisztikai stratégiáját. Vízgazdálkodási és környezetvédelmi területen a Duna, a Tisza és a Kis-Balaton fejlesztési programjain, valamint az észak- és dél-alföldi ivóvízminőség-javító programokon dolgoznak.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.