Kilenc bank hajlandó a devizahitelesek terheinek csökkentésére
Megszületett a megállapodás a kormány és a kereskedelmi bankok között a devizahitelesek terheinek csökkentéséről, a megállapodást csütörtökön kilenc hitelintézet írta alá – jelentette be pénteken közös sajtótájékoztatón Veres János pénzügyminiszter és Felcsuti Péter, a Magyar Bankszövetség elnöke.
Felcsuti Péter, a Magyar Bankszövetség elnöke. Nem mi akartuk © MTI |
A megállapodást az OTP, az Erste, a CIB, a Raiffeisen, a UniCredit, a K&H Bank, az FHB, az MKB és a TakarékBank írta alá.
Felcsuti Péter, a Magyar Bankszövetség elnöke, a Pénzügyminisztériumban tartott sajtótájékoztatón azonban kijelentette: "ha tapintatosan fogalmazok, a bankszektor nem kezdeményezte ennek a megállapodásnak a létrehozását, ha kevésbé tapintatosan fogalmazok, akkor azt mondanám, hogy a kormány erőteljes szorgalmazására, ráhatására egyeztünk bele abba, hogy egy ilyen formális megállapodást létrehozzunk."
A banki hitelportfoliók már ma sem javulnak, az ügyfelek fizetőképessége és fizetési hajlandósága az elmúlt hónapokban a válság előrehaladtával romlott. Ilyen körülmények között a bankoknak az a feladatuk, hogy betéteseik és tulajdonosaik védelmében mindent megtegyenek annak érdekében, hogy a kinnlevőségeiket képesek legyenek beszedni - jelentette ki Felcsuti Péter. A megállapodásba azért egyeztek bele, mert lojális partnerei akarnak lenni a magyar kormánynak - tette hozzá.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.