2008. november. 04. 18:40 Utolsó frissítés: 2008. november. 04. 18:32 Gazdaság

A Mol első fokon pert nyert a felügyelet ellen

Az első fokon eljáró Fővárosi Bíróság az október 31-én kihirdetett - nem jogerős - ítéletével hatályon kívül helyezte a pénzügyi felügyelet határozatát arról, hogy a Mol Nyrt. megsértette a tőkepiaci törvénynek a bennfentes kereskedelem tilalmára vonatkozó szabályait, a bíróság a hatóságot új eljárás lefolytatására kötelezte - közölte a Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján kedden.

Binder István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) szóvivője közölt, hogy nem jogerős, első fokú ítéletről van szó, és a felügyelet az ítélet írásos változatának kézhezvétele után alakítja álláspontját az esetleges további jogi lépésekről.

A felügyelet még tavaly decemberben bírságolta meg összesen 48 millió forintra a Molt a bennfentes információk nyilvánosságra hozatalára vonatkozó egyes szabályok, valamint a bennfentes kereskedelem tilalmára vonatkozó törvényi rendelkezések megsértése miatt.

A Mol nem értett egyet a felügyelet határozatával, ezért bírósági eljárást kezdeményezett.

A PSZÁF piacfelügyeleti eljárást folytatott a Mol részvényeire 2007. június 15-ét követő időszakban kötött ügyletek tárgyában. A 2007 decemberében zárult vizsgálat megállapította, hogy a Mol elmulasztotta az MFB Invest Zrt.-vel kötött részvény kölcsönügylet, valamint az IES, és a TIFON akvizíciók kapcsán felmerült bennfentes információt haladéktalanul közzétenni. A PSZÁF a vizsgált ügyletekkel kapcsolatban azt is megállapította, hogy a Mol bennfentes időszakban, bennfentes információ birtokában, saját részvény vásárlására adott megbízásaival megsértette a tőkepiacról szóló törvény bennfentes kereskedelem tilalmára vonatkozó rendelkezéseit.

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.